Agentura CzechTourism představila Českou republiku návštěvníkům prestižního kongresového veletrhu IMEX Frankfurt

Třináctý ročník významného mezinárodního veletrhu IMEX zaměřeného na problematiku kongresového a incentivního cestovního ruchu se konal ve dnech 19. - 21. května 2015 v německém Frankfurtu nad Mohanem. Agentura CzechTourism zde představila Českou republiku jako ideální MICE destinaci.

Více než 3500 vystavovatelů, téměř 4000 hosted buyers a počet jednání přesahující 65 000. To jsou předběžné závěrečné statistiky letošního ročníku jednoho z nejvýznamnějších kongresových a incentivních veletrhů IMEX. Nabídku České republiky v letošním roce prezentovali nejen zástupci agentury CzechTourism a Czech Convention Bureau, ale i zástupci cestovních kanceláří (P&P Transport and Travel Agency), hotelů (Parkhotel Holešovice, Orea Hotels, Top Hotels Group) a představitelů regionálních Convention Bureaux (Moravia Convention Bureau, South Bohemia Convention Bureau, Carlsbad Convention Bureau, Northwest Bohemia Convention Bureau).


Na veletrhu se formou předem sjednaných osobních jednání s potencionálními zájemci o uspořádání MICE eventů v České republice řešily konkrétní možnosti a podmínky realizace těchto akcí. V rámci jednotlivých jednání se projevil zajímavý trend vykazující zájem o uspořádání akcí i mimo Prahu, v jednotlivých českých regionech. Díky plánovanému otevření další přímé letecké linky z Číny do ČR byl oproti minulému roku rovněž zaznamenán zvýšený zájem nákupčích z Číny.


Velmi pozitivně byla hodnocena i celková vizuální prezentace České republiky – nová veletržní expozice, se kterou se agentura CzechTourism prezentuje na vybraných zahraničních veletrzích od začátku letošního roku, byla již z dálky viditelná a její moderní pojetí respektující aktuální trendy ve výstavnictví přilákalo ke stánku řadu návštěvníků.


Na podzim letošního roku se agentura CzechTourism představí s touto expozicí na neméně významném veletrhu specializovaném na kongresovou turistiku IBTM World v Barceloně, který proběhne ve dnech 17. -19. 11. 2015.

Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Pověřena řízením oddělení veletrhů
ČCCR – CzechTourism
Tel. +420 777 702 733
e-mail matejkova@czechtourism_cz

Jana Houšková
CzechTourism - Czech Convention Bureau
Tel.: +420 777 707 767
e-mail: houskova@czechtourism_cz