Plzeňský kraj

Je situován v západní části České republiky a to jej předurčuje být vstupní branou, křižovatkou a místem, kde se setkávají návštěvníci z celé Evropy. Svou rozlohou je Plzeňský kraj třetím největším krajem v České republice, avšak počtem obyvatel se řadí na deváté místo.  

Kontakt

Pilsen Convention Bureau
Náměstí republiky 33
301 00 Plzeň
Czech Republic
Tel.: +420 777 329 399
Email: info@pilsenconvention_cz

Webové stránky
www.pilsenconvention.cz

Big20Hall[1]_upr.jpg jamka č 3_mini.jpg pilsen_angelo_exterior_71.jpg Sál Pilsner Urquell 3.jpg velký sál.jpg Golf%20Park%20Plzeň%20-%20001[1].JPG image_asia_KOP.jpg Podzemi_43_CHAL.jpg Techmania.jpg Zamek_Kozel.jpg Bartol_pivo_CHAL.jpg piv_brana2.png


Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň. Kraj je oblastí překrásné krajiny, největší a nejatraktivnější krajinné celky jsou v oblastech příhraničních pohoří Šumava a Český les. Národní park a Chráněná krajinná oblast Šumava tvoří s Národním parkem Bavorský les jednotný, v Evropě jedinečný přírodní celek, který UNESCO vyhlásilo v r. 1990 za biosférickou rezervaci a tvoří takzvanou “Zelenou střechu Evropy“.

Mnoho možností pro výlety skýtají četné hrady a zámky – např. Přimda, Rabí, Velhartice, Švihov, Manětín, Horšovský Týn, Kašperk. V blízkosti Plzně se nachází zřícenina hradu Radyně s nádhernou vyhlídkou do okolní krajiny a klasicistní zámek Kozel s nádhernými zahradami. V regionu jsou významné sakrální stavby - kláštery v Kladrubech a Plasích, díla předních barokních stavitelů Santiniho a Dientzenhofera.

Unikátní jsou soubory lidové architektury, četné městské a vesnické památkové zóny (např. Chanovice, Trhanov, Újezd) či nejmenší město ve střední Evropě Rabštejn nad Střelou. Významné jsou léčebné minerální prameny hydrouhličitanové sodno-hořečnaté kyselky v Konstantinových Lázních). Fenoménem jsou dodnes živé folklorní tradice a lidová kultura, především na Chodsku.

Plzeňský kraj lze charakterizovat jako kraj průmyslové a pivovarnické tradice. Světoznámý pivovar Plzeňský Prazdroj nebo je vedoucí pivovarnickou společností ve střední a východní Evropě a největším českým exportérem piva do téměř 50 zemí celého světa. Ale Plzeň a Plzeňský kraj není pouze „pivo“. Vinařské uskupení Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská je nejvýznamnějším a největším producentem vín v České republice s objemem produkce přes 23 milionů lahví vín. Tradiční výrobce lihovin Stock Plzeň – Božkov s více jak osmdesátiletou tradicí je v současnosti největším ve svém oboru v České republice.

Přijeďte do Plzeňského kraje a ochutnejte jeho rozmanitost. 

Plzeň – čtvrté největší město v České republice, metropole západních Čech, byla založena v roce 1295 českým králem Václavem II. jako důležité hospodářské a správní centrum. Výhodná poloha na důležitých obchodních cestách přinášela městu po staletí kontakty se západní částí Evropy a umožnila rychlý hospodářský rozvoj, ale i vznik četných kulturních tradic.

Rozvoj souvisí se založením dvou podniků, které proslavily Plzeň po celém světě. Jedná se o pivovar PILSNER URQUELL a strojírenské závody Škoda. Díky zajímavé historii a opojné chuti plzeňského piva, vyhledávají západočeskou metropoli turisté z celého světa.

Mezi nejvýznamnější památky západočeské metropole patří historické jádro města a okolní ulice. Nejcennější je katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží (103 m), Velká synagoga, která je svojí rozlohou třetí největší na světě, Plzeňská madona – opuková socha z konce 14. Století, či Náměstí Republiky, které v době založení města bylo se svými rozměry 139x193 m jedním z největších v Evropě. Náměstí je místem mnoha akcí a je zdobeno trojicí moderních kašen pojmenovaných podle tradičních plzeňských motivů: Anděl, Chrtice a Velbloud. Při procházce parkem, který obklopuje téměř celé historické jádro, návštěvníci vidí nejen kus přírody, ale další památky. Park se svými kavárnami a lavičkami zároveň poskytuje místo pro odpočinek.

Rada ministrů kultury EU udělila Plzni prestižní titul Evropské hlavní město kultury 2015. Neobvykle bohatý kulturní a společenský život vede již dnes. Je městem hudebních, divadelních i filmových festivalů, místem s jedinečnou divadelní tradicí.

Zřejmě nejproslulejší místo v Plzni v celosvětovém měřítku lze považovat již zmíněný pivovar Plzeňský prazdroj, vyrábějící nejproslulejší pivo na světě.

Na začátku to byl příběh odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou, díky níž se zrodil zcela nový druh piva – spodně kvašený světlý ležák. Později byl nazván podle místa svého zrodu, Pils, a dnes je nejprodávanějším typem piva na světě. Pilsner Urquell, jenž dal své jméno všem pivům označovaným jako Pils, Pilsner, si svou jedinečnost uchoval až do dnešních dnů.

Pečlivý výběr surovin, po generace předávané umění sládků a léty prověřené receptury jsou i dnes zárukou kvality piv Plzeňského Prazdroje. V průběhu času příběh obohatily značky Gambrinus, Radegast či Velkopopovický Kozel, které jsou dnes respektovanými součástmi Plzeňského Prazdroje.

Zaujetí kvalitou a neúnavná snaha o hledání nových cest se staly hodnotami, díky nimž tento příběh inspiruje miliony lidí po celém světě.

Umění vařit výborné pivo však není jediné, co dělá tento příběh výjimečným. Snaha o dokonalost je měřítkem všeho, co předchází okamžiku slastného napití. Od pečlivého výběru chmele a ječmene přes výrobu piva až po správnou péči o něj a umění jej nabídnout. K tomu jsou zapotřebí pevné zásady, profesionální přístup, vzájemná důvěra, úcta k tradici a nakonec i ingredience nejvzácnější – srdce a um všech, kteří příběhem žijí.

Je mnoho těch, kteří se nechali příběhem inspirovat a pomáhají psát jeho nové kapitoly. Do tohoto velkého společenství patří partneři Plzeňského Prazdroje, hospodští a obchodníci, kteří pivo čepují a prodávají, pěstitelé sladovnického ječmene a chmele a spolu s nimi ti, jejichž výrobky a služby přispívají k úspěchu piv Plzeňského Prazdroje.

Incentivní program

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ – za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

image_asia_KOP.jpg

Měšťanský pivovar v Plzni byl založen plzeňskými právovárečníky v roce 1842, první várka piva byla uvařena 5. října 1842. Záhy se věhlas piva Plzeňský Prazdroj pod značkou Pilsner Urquell rozšířil do celého světa a pivovar se postupně rozšiřoval až do dnešní podoby. Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví. Rozvíjí se tak unikátní industriální památka, která láká nejen všechny znalce a milovníky dobrého piva.

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj - Setkání s legendou Pilsner Urquell: návštěvnická trasa vede autentickými místy, kde se pivo Pilsner Urquell od počátku vyrábí. Během prohlídky navštívíte moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví/hod, unikátní expozici surovin, historickou i současnou varnu Pilsner Urquell a síň slávy, ukrývající nejvýznamnější památky pivovaru. Neodmyslitelným završením prohlídky je návštěva historických pivovarských sklepů a ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell (pouze pro návštěvníky starší 18 let). 

Prohlídky Pivovarského muzea – Příběh piva: pivovarské muzeum je jediné muzeum svého druhu na světě. Přijďte na prohlídku muzea a prožijte příběh piva od starověku do současnosti. Muzeum najdete v unikátně zachovaném právovárečném domě, který dýchá atmosférou středověku a vypráví o výrobě a způsobu podávání i pití piva. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví.

V roce 2012 slaví Prazdroj 170 let od uvaření první várky piva. K významnému jubileu budou pro klienty i návštěvníky připraveny mimo jiné i dva jubilejní prohlídkové okruhy:

Za historií Pilsner Urquell: oproti klasické prohlídce více je tento okruh zaměřen na dějiny plzeňského pivovaru. K prohlídce bude patřit nejen stylizovaný průvodce v dobovém kostýmu, ale i další překvapení v historických sklepích.

Pivovarem na formanském povoze: v rámci tohoto okruhu čeká návštěvníky hodinová projížďka pivovarem na formanském povoze taženém pivovarskými koňmi do míst, kam se při běžné prohlídce lidé nepodívají. Trasa prohlídky vás však provede i moderními současnými provozy, a názorně tak představí unikátní prolnutí historie a současnosti největšího českého pivovaru. V druhé části prohlídky si prohlédnete historickou varnu, současnou varnu Pilsner Urquell, halu slávy a ležácké sklepy, kde na vás bude čekat ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z ležáckého sudu.

 

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Čeká vás kopec zábavy exkluzivně jen pro vaši skupinu. Strávíte čtyři a půl hodiny v srdci pivovaru s odborníky na pivo a pivovarnictví a výborným pivem Gambrinus. Budeme se věnovat pouze vám a vašim kamarádům.

Program párty:

  • prohlídka pivovaru Gambrinus - poznáte jak se vaří oblíbené pivo Gambrinus
  • soutěže v Gambrinus Aréně - můžete kamarády vyzvat na kytarový souboj nebo penaltový rozstřel
  • škola čepování a péče o pivo vedená pivovarským odborníkem - najdete mezi kamarády nejšikovnějšího výčepního?
  • tříhodinové posezení v Gambrinus Varně 1869 uprostřed pivovaru
  • neomezená konzumace piva Gambrinus dodaného přímo od našich sládků - na výběr budete mít piva Gambrinus světlé výčepní, Gambrinus 11° Excelent a světlý ležák Gambrinus Premium
  • něco malého na zakousnutí k pivu
  • dárek navíc pro každého účastníka akce Termín párty: pátek nebo sobota večer
  • délka párty - 4,5 hodiny (1,5 hodiny prohlídka pivovaru + 3 hodiny posezení s pivem Gambrinus)PLZEŇSKÉ HISTORICKÉ PODZEMÍ

Provedeme Vás labyrintem chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století.

Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.

 

Golf Park Plzeň

Golf Park Plzeň byl vybudován v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina.

Jeho chloubou je mistrovské technicky náročné 18jamkové hřiště, které je vkusně zasazeno do krásné okolní přírody.

Golf Park Plzeň je domovským hřištěm Golf Klubu Plzeň-Dýšina, řádného člena České golfové federace.

 

TECHMANIA SCIENCE CENTER

Plzeňské science center Techmania je v České republice ojedinělým projektem, který každého přesvědčí, že věda není jen o bádání, ale také si s ní lze hrát!

poznání světa kolem nás: poznáte, jak funguje odstředivá síla, dozvíte se, o čem je Ohmův zákon, pochopíte základní principy optiky a ještě mnoho dalšího! Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaké je to být špionem či kriminalistou a seznámit se tak s balistikou, daktyloskopií nebo s kódováním dokumentů. Kromě exponátů vás pobaví vědecko-technické show s tekutým dusíkem či statickou elektřinou, ze které vám doslova vstanou vlasy na hlavě.

 

BOHEMIA SEKT

Během exkurze projdete celou cestu výroby od sklepů až po adjustační linku. Dozvíte se jak vzniká láhev sektu nesoucí logo Bohemia Sektu, z klidného vína z vyhlášených moravských vinic až po ušlechtilý sekt. Zasvětíme Vás do alchymie technologických postupů a objasníme Vám řadu odborných termínů. Objevíte zajímavá místa původních sklepů ukrytá pod zemí, ve kterých sekty zrají. Učiníme z Vás znalce šumivých vín. Naučíme Vás vnímat šumivá vína všemi smysly, poznat kvalitu a jedinečnost každého sektu. 

 

ZÁMEK KOZEL

Zámek Kozel je nejnavštěvovanějším památkovým objektem v západních Čechách. Nezvyklé pojmenování zámku mnohé překvapí. Pro vysvětlení stačí zajet si jen pár kilometrů na jih od Plzně, nedaleko od obce Šťáhlavy. 

 

DinoPark Plzeň - spatřete pravěk na vlastní oči

Unikátní zábavní park s ozvučenými statickými i pohyblivými modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Na ploše 3 ha jsou umístěny modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let. Robotické pohyblivé modely jsou řízeny počítačem, každý model vlastním, celý park pak ovládá centrální počítač. Pohonnou jednotkou je vzduchokompresor. Statické modely jsou vyráběny výhradně v životní velikosti a přesně zobrazují jak anatomii, tak povrch těla druhohorního zvířete. Největším modelem v Plzni je Apatosaurus  – měří 23 m na délku.Unikátní zábavní park s ozvučenými statickými i pohyblivými modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Na ploše 3 ha jsou umístěny modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let. Robotické pohyblivé modely jsou řízeny počítačem, každý model vlastním, celý park pak ovládá centrální počítač. Pohonnou jednotkou je vzduchokompresor. Statické modely jsou vyráběny výhradně v životní velikosti a přesně zobrazují jak anatomii, tak povrch těla druhohorního zvířete. Největším modelem v Plzni je Apatosaurus  – měří 23 m na délku.

Klášter Plasy - první cisterciácký panovnický klášter v Čechách

Jeden z prohlídkových okruhů se věnuje nejstarší a zároveň nejdůležitější stavbě plaského klášterního areálu. Návštěvníci procházejí křížovou chodbou zdobenou barokními freskami Jakuba Antonína Pinka, Františka Antonína Müllera a Josefa Kramolína. Zavede vás do kapitulní síně, kaple sv. Bernarda a navštívíte nemocniční křídlo s expozicí lékáren a jedinečnými barokními záchody. Mimo to zhlédnete i knihovní sál, pracovnu opata, čítárnu a zimní jídelnu. Řeč bude nejen o klášterních dějinách, ale i o tom, co se dělo po zrušení kláštera.Prague Convention Bureau

Pilsen Convention Bureau nabízí své služby organizátorům kongresů, konferencí a dalších akcí. Rádi vám pomůžeme při organizaci akcí i doprovodných programů.Dopravní spojení

Západní Čechy se nacházejí v Západní části České republiky v těsném sousedství spolkové republiky Německo. Kraj má strategickou polohu na dálnici D5 mezi Prahou, Mnichovem a Norimberkem. 

Letiště

Nejbližší veřejné mezinárodní civilní letiště se nachází v Karlových Varech 60 km. Letiště mezinárodního významu je pak v Praze- Ruzyni – Letiště Václava Havla 100km. Kvalitní navazující spojení jsou zajištěna jak veřejnými dopravními prostředky (autobusy, železnice), tak i při využití osobního automobilu - v takovémto případě doporučujeme pronájem vozidla přímo na některém z letišť.

Automobilem

Západní Čechy jsou ze střední a západní oblasti dostupné po dálnici D5, na kterou se napojují místní dopravní uzly. Dálnice je ve velmi dobré kondici a umožňuje kvalitní spojení s Německem přes hraniční přechod Rozvadov, kde se napojuje na tamní spoje. 

Přibližné vzdálenosti a doby trvání cesty vozem z vybraných měst do centra Západních Čech (Plzně): 

Výchozí bod

Přibližná vzdálenost (km)

Přibližná doba trvání cesty

Praha

100 km

1 hod. 00 min.

Mnichov

290 km

3 hod. 00 min.

Norimberk

203 km

2 hod. 00 min.

Karlovy Vary

60 km

1 hod. 00 min.

Pasov

169 km

2 hod. 45 min.

Autobusové spojení

Autobusové spojení zajišťuje v rámci pravidelné linkové dopravy v regionu několik dopravců. Jízdenky zpravidla není potřeba rezervovat dopředu, jízdné se platí přímo řidiči po nástupu do vozidla. Spojeni z Prahy

i dalších vzdálenějších center zajišťují pravidelné dálkové linky. Mezinárodní dopravní linky kon

í ve větších městech - Praze, Plzni

i Českých Budějovicích.

Železniční spojení

Mezinárodní vlaková spojení vedou přímo přes Plzeň a je tak možné využít vlakové spoje z celé Evropy. 

 

Ubytování

Řazení dle hvězdiček od 5* hotelů k economy

celkový počet hotelů v dané kategorii

Celkový počet pokojů

Celkový počet lůžek

5* hotel

0

0

0

4* hotel

9

950

1985

3* hotel

12

600

1350

Zámecký resort

3

80

160

Venues

Celý název Venues

Maximální kapacita

Lokace

Typ (hotel, kongresové centrum, …

Kongresové centrum Parkhotel Plzeň

1833

Plzeň

hotel, kongresové centrum

Courtyard by Marriott Pilsen

215

Plzeň

hotel, kongresové centrum

angelo Hotel Pilsen

420

Plzeň

hotel, kongresové centrum

Top CityLine Primavera Hotel & Congress centre

530

Plzeň

hotel, kongresové centrum

Měšťanská beseda kongresové centrum

1105

Plzeň

Historické prostory

Darovanský dvůr Resort Kongres Golf Hotel

500

Okolí Plzně

hotel, kongresové centrum

Plzeňský Prazdroj - Kongres centrum SECESE

200

Plzeň

kongresové centrum

OREA Wellness Hotel Horizont

500

Šumava

hotel, kongresové centrum

Zámecký statek Býkov

250

Okolí Plzně

hotel, kongresové centrum

Zámek Zbiroh

350

Okolí Plzně

Historické prostory

Hotel Central Plzeň

250

Plzeň

hotel, kongresové centrum