Proč Česká republika

V současnosti má Česká republika 235 hotelů s vybavením pro pořádání velkých konferencí, z nichž je 20 pětihvězdičkových a 65 čtyřhvězdičkových. Dalších 2780 hotelů disponuje vybavením pro zajištění menších konferencí, seminářů a jiných akcí. 

K dispozici je také značný počet velkých kongresových center včetně velkolepého Pražského kongresového centra, centra Aldis v Hradci Králové, Kongresového centra Parkhotel v Plzni či nové multifunkční haly GONG v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.

Ze statistiky asociace ICCA vyplývá, že v roce 2011 Česká republika hostila 122 setkání organizovaných mezinárodními asociacemi, což ji řadí na 31. místo na světě. Mezi městy celého světa obsadila Praha spolu s Kodaní 14./15. místo s celkovým počtem 98 setkání.

1. Bezpečná destinace

Důležitým faktorem při rozhodování o tom, kde uspořádat konferenci, je bezpečnost. Česká republika představuje jednu z nejklidnějších a nejbezpečnějších zemí na světě.

Zkušenosti s organizováním akcí.

Dvě největší konference pořádané v České republice (summit NATO v roce 2002 a zasedání MMF v roce 2000) prokázaly, že policie ČR dokáže zvládnout jak organizaci takových akcí, tak demonstrace, které je provázely.


Bezpečná destinace   Skvělá poloha a dostupnost

2. Ideální poloha a snadný přístup

Česká republika leží v samém srdci Evropy. Díky své poloze je ideální zemí pro pořádání mezinárodních setkání, což dosvědčuje i rozšiřování pražského letiště. Prahu spojuje se světem 58 leteckých společností, s nimiž lze létat do více než stovky destinací.

Vnitrostátní letecké spojení.

Česká republika disponuje poměrně hustou sítí regionálních letišť pro vnitrostátní lety, které jsou ideální pro konference.

Železniční síť v ČR patří k nehustějším v Evropě a moderní mezinárodní rychlíky představují pohodlnou alternativu cestování na delší vzdálenosti v rámci země.

Neustále se rozšiřující dálniční síť, momentálně s téměř 800 kilometry, spojuje Prahu s dalšími velkými i menšími městy.


3. Tradičně moderní

I když je Česká republika historickou zemí, není staromódní ani zastaralá. Moderní nákupní centra, příjemné kluby a bary zvou každého, aby se zapojil do aktivního života v Praze i ostatních regionech a vnímal jeho pulzující rytmus.


Tradičně moderní   Světové dědictví Unesco

4. Světové dědictví UNESCO

V současnosti je na seznamech UNESCO zapsáno dvanáct pamětihodností, což znamená, že v poměru ke své rozloze a počtu obyvatel Česká republika disponuje nejvyšším počtem památek UNESCO na metr čtvereční na světě. Tyto historické a architektonické skvosty právem patří ke světovému kulturnímu dědictví.


5. Pulzující život

Historie je součástí kultury a Praha i celá Česká republika žijí opravdu bohatým kulturním životem. Vedle pravidelných hudebních festivalů se v jedinečné atmosféře pražských hudebních sálů a kulturních prostor koná velké množství dalších hudebních, divadelních a uměleckých představení. Není tedy divu, že Praha byla vybrána za Evropské hlavní město kultury pro rok 2000.


Pulsující život   Možnosti bez hranic

6. Jedinou hranicí je Vaše představivost

V České republice lze připravit incentivní program, na který budou účastníci vzpomínat ještě dlouho po jeho skončení. Jedinou hranicí je vaše představivost: můžete uspořádat společenskou událost na hradě či zámku, upíří večeři, show ve staré tovární hale, keltskou slavnost na louce nebo prožít večer jako tajný agent James Bond. Stačí jen vyslovit své přání. Můžete si být jistí, že o vašem společenském programu si účastníci budou povídat ještě dlouho po skončení celé akce.


7. Jedinečné regiony

 Česká republika je malá, přináší jí to však tu výhodu, že všechny její regiony jsou snadno a rychle dostupné. Díky tomu můžete před zahájením nebo po skončení akce navštívit i jiná zajímavá místa naší země.

Výjimečné regiony   Vysoká kvalita za rozumnou cenu

8. Vysoká kvalita za přijatelné ceny

Vaše akce bude nákladově efektivní a vysoce profesionální. V České republice působí celá řada firem specializujících se na organizování konferencí (PCOs – Professional Conference Organisers) a incentivních akcí (DMCs – Destination Management Companies). Desítky uznávaných firem nabízejí komplexní škálu služeb vysoké profesionální úrovně na trhu MICE (Meetings, Incentive, Conventions and Events).


9. Vynikající jídlo a pití

Česká pivovarnická tradice sahá až do 10. století a piva vařená v České republice patří k nejlepším na světě! Značky Pilsner Urquell a Budweiser Budwar jsou díky své vynikající chuti známé po celém světě.

Vinařské oblasti, zvláště jižní Morava, produkují prvotřídní vína včetně Ryzlinku či Svatovavřineckého, což potvrzuje i rostoucí obliba speciálních degustačních zájezdů.

Bezpočet restaurací, hospod a vinných sklepů vyhoví jakýmkoli potřebám všech skupin.

Lahodné jídlo a pití   Kreativita a vynalézavost

10. Tvořivost a inovace

Věděli jste, že slovorobot“ vymyslel český spisovatel Karel Čapek a že Československo bylo třetí zemí světa, která vyslala člověka do vesmíru (Vladimír Remek)? Nebo že obuvnické impérium Baťa založil český výrobce bot Tomáš Baťa? Náhodou nebylo ani to, že úplně první veletrh na světě se konal v roce 1754 v Čechách. Představivost a inovace hrají klíčovou roli i v kongresovém odvětví.

11. Srdeční lidé

Dobrosrdeční lidé   stockxpertcom_id15558661_size1.jpg