Povodně – turisté se nemusí bát přijet do Česka!

Několikadenní povodně, které trápily v posledních dnech Českou republiku, ustálo hlavní město Praha na jedničku. Ochranné stěny a další opatření zabránily rozlití řeky Vltavy. Turisté nepocítili žádná velká omezení a pražští hoteliéři fungovali jako obvykle – poskytovali vysoce kvalitní služby. Stanice metra v centru Prahy dnes opět zahajují provoz, uzavřeny byly pouze z bezpečnostních důvodů a po celou dobu byla zajištěna náhradní doprava. Za posledních 24 hodin řeka Vltava poklesla o více jak 100 cm. Obavy turistů, že je v Praze kalamita a nefunkční služby, jsou tedy zbytečné. 

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) monitorovala situaci v celé republice a nabídla hoteliérům v regionech, které zasáhly víkendové povodně, pomoc a podporu. „Hoteliéři se během této těžké doby, kdy nebylo jasné, jak rozsáhlý bude dopad na jejich hosty, postarali o všechny návštěvníky velmi profesionálně, takže ti nepoznali žádné nepohodlí“, uvedl Václav Stárek, prezident AHR ČR.

V důsledku zpráv v médiích, která situaci dramatizovala, byly zaznamenány časté dotazy cestovních kanceláří a storna zákazníků, kteří se domnívali, že Praha v současné době není bezpečnou destinací. Největší pražské hotely, které se nacházejí přímo na břehu řeky Vltavy, byly po celou dobu v běžném provozu. Hotel Hilton Prague informoval, že zcela bez problémů přijímá nové hosty a je pravidelně v kontaktu s krizovým štábem, aby monitoroval průběžně bezpečnostní situaci. Hotel InterContinental Prague informuje v současné době své hosty v zahraničí, právě proto, že zprávy z médií jsou velmi zkreslené, neúplné a nepřiměřeně přehnané. Generální ředitel hotelu Leonardo Praha dodává: „Náš hotel se nachází na nábřeží Vltavy a hosty denně informujeme o situaci v Praze, dle jejich vyjádření a situaci zvládáme na výbornou“.

„Od začátku povodňového nebezpečí o situaci v Praze a v Česku na našich stránkách několikrát denně aktualizujeme a šíříme relevantní informace v angličtině, němčině a částečně i francouzštině. Situaci jsme nezlehčovali, ale na druhou stranu je třeba dát návštěvníkům vědět, že není důvod rušit dovolenou v Praze, a uklidnit je. Zahraniční veřejnost to velmi oceňuje,“ uvádí ředitelka Pražské informační služby PhDr. Nora Dolanská.

 „Díky všem institucím, které se na profesionální ochraně obyvatel, majetku a památek podílely, zůstává Praha i nadále jednou z nejbezpečnějších destinací na světě a je připravena poskytnout svým hostům spoustu příjemných zážitků kombinovaných s řadou kvalitních služeb,“ doplňuje na závěr generální ředitel agentury CzechTourism, Rostislav Vondruška.

 
 
Pro více informací:
Agentura CzechTourism: media@czechtourism_cz
AHR ČR: starek@ahrcr_cz

PIS: www.PragueWelcome.com